امام صادق (ع): هنگامی که آفتاب بر سر زائر امام حسین (ع) بتابد گناهانش را می‌سوزاند همان طور که آتش هیزم را می‌سوزاند - کامل الزیارات ص279

طريقه همكارى و روشهاى كمك افراد خيّر و نيكوكار

1- كمكهاي مستمر :
اين كمكها بصورت تعهد ماهيانه (با هر مبلغي كه در نظر مي گيرند) انجام مي پذيرد. در اين صورت جهت مددكاران كارت ويژه تعهّد و ثبت مشخصات صادر خواهد شد. بديهي است قبوض ماهيانه صادر و توسط تحصيلداران موسسه به آدرس منزل يا محل كار خيّر تحويل مي شود.

2- كمكهاي غير نقدى :
ذبح گوسفند (نذري ، عقيقه ، قرباني ، صدقه ، تقصير حج ، زائرين مكه معظمه ، كربلاي معلّي ، عروسي ،‌ شفاي بيماران و ...) در محل کشتارگاه صنعتی.

 خيّرين مي توانند با تماس تلفني با شماره 32231050 (10 خط) اطلاعات بيشتري در خصوص موارد فوق دريافت و يا تلفني درخواست خويش را مطرح نمايند.

3- كمكهاى نقدى :
پرداخت وجوهات فطريه ، كفارات ، صدقات ، نذورات ، خيرات ، مبرات ، ردّمظالم ، سهم سادات ، سهم امام (ع) ، اطعام و افطاري ، هزينه برگزاري مجالس از قبيل سوم ، هفتم ، چهلم و سال در گذشتگان .

شما نيكوكاران مي توانيد بصورت ذيل كمكهاي نقدي خود را اهداء نمائيد:
الف - ‌مراجعه حضوري به دفتر مركزي موسسه و يا دفاتر سطح شهر كه آدرس آنها در سايت موجود است.
ب - واريز وجه نقدي به حسابهاي جاري موسسه (شماره حساب بانكها جهت اطلاع عموم در سايت درج گرديده است) نيكوكاران مي توانند با اعلام شماره حواله از طريق تلفن يا فاكس قبض رسيد خود را از طريق پست دريافت نمايند.در غير اينصورت قبض صادر و در مركز موسسه بايگاني ميگردد.
ج - همشهريان مقيم مشهد مي توانند وجوهات نقدي خود را از طريق تلفن سفارش دهند بديهي است در اين صورت قبض رسيد در مركز موسسه و يا دفاتر مربوطه صادر شده و تحصيلداران موسسه به محل آدرس سفارش دهنده مراجعه و نسبت به وصول وجه مورد نظر اقدام خواهند نمود.

 

4- واگذاري سهام كارخانجات ، ثلث مال و اهداء ملك :
لازم به ذكر است در موارد فوق اهداء كننده مي تواند تا زمان حيات از كليه حقوق از جمله اختيار فسخ ، حق استيفاء منافع از مورد مصالحه و ... مادام العمر استفاده نموده و بعداً طبق وصيت در اختيار موسسه قرار گيرد.

5- دريافت صندوق صدقات در منازل و محل كار :
الف - تخليه و يا تحويل صندوق صدقات منوط به تماس تلفني شما به موسسه مي باشد.
ب - خادمين شما كارت شناسائي معتبر همراه خواهند داشت در عين حال خواهشمند است از مراجعه كننده شماره صندوق خودتان را سوال فرمائيد و از تحويل صندوق به افراد غير مسئول جداً خودداري فرمائيد. در صورت موارد مشكوك با تلفن 32231050 (10 خط) تماس حاصل فرمائيد. وجوه صندوق در حضور شما شمارش و رسيد تحويل خواهد شد.

6- طرح اكرام ايتام :
اين طرح كه با نيّت حمايت مادي و معنوي ايتام تحت پوشش پايه ريزي شد. يكي از طرحهاي مورد علاقه خيّرين مي باشد. در اين طرح افراد نيكوكار مي توانند سرپرستي يك يا چند فرزند يتيم را بطور مستقيم به عهده گرفته و تمام يا بخشي از هزينه هاي زندگي آنان را از قبيل هزينه هاي تحصيلي ، خوراك ، پوشاك و ... تقبل نمايند. بديهي است در اين طرح امكان ملاقات حضوري ،‌ تلفني و ... با فرزند يتيم تحت پوشش پيش بيني شده است. خواهشمند است جهت كسب اطلاعات بيشتر به بخش طرح اكرام در همين سايت مراجعه فرمائيد.

7- كمك به توزيع خواربار و پوشاك :
با توجه به تعهّد موسسه مبني بر حفظ حرمت و كرامت و شخصيت انساني افراد تحت پوشش ،‌ همه تلاش موسسه معطوف به اين گرديده است كه با تأسّي از مولا و مقتدايمان حضرت علي (ع) كمك به خانواده هاي تحت پوشش بطور مخفيانه و آبرومندانه صورت گيرد. از اين رو تعداد قابل توجهي از متديّنين و نيكوكاران همه ماهه به كمك خيريه شتافته و امر كمك رساني را عهده دار شده اند.
بديهي است اين افراد در تاريكي شب به كمك همسرانشان آذوقه مورد نياز خانواده هاي تحت پوشش را كه در مركز موسسه بسته بندي گرديده است به صاحبان اصليشان مي رسانند و چنانچه خانواده هاي تحت پوشش مسائل و مشكلاتي داشته باشند متقابلاً به موسسه گزارش تا در حدّ امكان مشكلات آنان مرتفع گردد.